HISTORIA

Drukarnia Agpress to rodzinna firma poligraficzna o prawie 30. letnim doświadczeniu. Rozpoczęła działalność w styczniu 1990 roku. Pierwsza siedziba mieściła się w Trzepowie Nowym gm. Stara Biała. W 1991 roku siedziba Drukarni została przeniesiona do Płocka na ul Mickiewicza 3.

 

Jak większość drukarń powstających w tamtym okresie dysponowała jednokolorową maszyną B3 – Romayor 313. Rosnące zapotrzebowanie rynku i wymagania klientów spowodowały, że w 1995 roku została zakupiona nowa, dwukolorowa maszyna POLLY 725 a w 1997 roku maszyna Nilpeter do druku etykiet samoprzylepnych na roli. Każda z tych inwestycji powodowała rozszerzenie rynku, wzrost obrotów i zatrudnienia. W kolejnych latach park maszynowy został wzbogacony o dwie czterokolorowe maszyny offsetowe i maszynę fleksograficzną z modułem do automatycznego konfekcjonowania etykiet. Została również unowocześniona przygotowalnia i studio graficzne.

 

Przełomowym momentem, który doprowadził do obecnego kształtu Drukarni Agpress była decyzja o budowie własnej siedziby przy wykorzystaniu środków unijnych. Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęły się w 2008 roku pracami nad projektem budowlanym i planami zakupu nowych urządzeń.

 

Umowa o dofinansowanie projektu pod nazwą: „Realizacja nowej inwestycji w branży poligraficznej w obszarze nowych technologii i usług” została podpisana na początku maja 2010 i w tym samym czasie rozpoczęły się prace budowlane. W październiku 2010 roku budynek wykonany „pod klucz” został oddany do użytku. W ciągu następnego półrocza, do kwietnia 2011, zostały zainstalowane przewidziane w projekcie urządzenia poligraficzne.

 

Obecnie Drukarnia Agpress dysponuje budynkiem o pow. ponad 2000m2 i kubaturze 11.000m3. Wszystkie pomieszczenia produkcyjne posiadają systemy wentylacji, klimatyzacji i nawilżania powietrza. O aktualnym, nowoczesnym wyposażeniu możecie Państwo przeczytać w zakładce „technologia”.

 

Niezależnie od stopnia nowoczesności wyposażenia Drukarnia Agpress zawsze stawiała jakość usług na pierwszym miejscu, Zaowocowało to szerokim gronem stałych klientów i licznymi nagrodami za jakość druku offsetowego i fleksograficznego.